Strona Główna .:. Download .:. Linki .:. e-dziennik .:. Dla uczniów .:. Dla rodziców .:. Dla nauczycieli 17/10/2019
Nawigacja
Strona Główna
Download
Linki
Kontakt
Albumy zdjęć
Szukaj

SZKOŁA
e-dziennik
Historia
RODO
Dokumenty
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Biblioteka

PRZEDSZKOLE
Aktualności

Konkursy

Pix Programming Challenge

Konkursy przedmiotowe

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 21
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Karolina K
Milion za życie
 DEN 2019  
Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 15/10/20190 Czytań - Drukuj
 Pasowanie na ucznia 2019  
Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 15/10/20190 Czytań - Drukuj
 Rozmawiamy z robotami czyli CodeWeek 2019  

Właśnie trwa Europejski Tydzień Kodowania czyli CodeWeek 2019. W tym roku również nasza szkoła przystąpiła do tej incjatywy, której celem jest popularyzowanie programowania. Uczniowie klasy piątej na zajęciach warsztatowych, które odbyły się 8 października mogli "porozmawiać z robotami". Wykorzystując zestawy Lego WeDo 2.0 zbudowali wywrotkę, robota sprzątającego i helikopter oraz je zaprogramowali. Była to świetna zabawa i nauka jednocześnie.

Fotorelacja i filmiki
Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 12/10/20190 Czytań - Drukuj
 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2019  

26 września 2019 roku, uczniowie klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej w Osiecznej odwiedzili Bibliotekę Miejską w Starogardzie Gdańskim, gdzie wzięli udział w "Głośnym Czytaniu". Tematem wydarzenia była twórczość Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel. A konkretnie bajka o Roszpunce.Jednym z celów głośnego czytania jest rozwijanie kompetencji czytelniczych i upowszechnianie czytelnictwa.

Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 07/10/2019Czytaj więcej ? 28 Czytań - Drukuj
 Sprzątanie Świata 2019  

23 września uczestniczyliśmy w akcji Sprzątania Świata. Dzień ten rozpoczęliśmy od poranka ekologicznego na holu szkoły. Wspólnie obejrzeliśmy filmy n.t. segregacji odpadów oraz sposobów dbania o środowisko. Obydwa filmy przypomniały zgromadzonym znane już zasady segregacji śmieci i zagadnienie recyklingu oraz codzienne sposoby dbania o środowisko jak np. dokręcanie kapiącego kranu, gaszenie światła w pustych pomieszczeniach.

Następnie pani H. Czaja i J. Chabowska zapoznały uczniów z zasadami tegorocznej zbiórki śmieci w okolicy, polegającej na segregacji zebranych „fantów” do odpowiednio oznaczonych worków. Każdy uczeń otrzymał ulotkę , która miała pomóc w odpowiedniej selekcji nieczystości.

Tak przygotowani w sprzęt – worki i rękawiczki oraz odpowiednią wiedzę ruszyliśmy w teren. Młodzież i dzieci chętnie zaangażowały się w przedsięwzięcie. Oni już wiedzą, że przyroda jest naszym wspólnym dobrem i należy dbać o jej czystość – najlepiej nie śmiecąc.


Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 06/10/2019Czytaj więcej ? 23 Czytań - Drukuj
 Niemożliwe? - Nie, możliwe!!!  

Już w maju nasza szkoła podjęła starania o przyłączenie do szerokopasmowego internetu. W tym celu przystąpiliśmy do OSE (Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej).

OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Pod koniec wakacji został ogłoszony konkurs #OSEWyzwanie, w którym do wygrania było 800 mobilnych pracowni komputerowych. Ponieważ komputery w naszej pracowni wymagają już modernizacji, postanowiliśmy zawalczyć o nową pracownię.

Jako szkoła mieliśmy do spełnienia kilka warunków: przystąpienie do Programu mLegitymacja, zgłoszenie wydarzenia do CodeWeek oraz zgłoszenie nauczyciela do #OSEhero. Ponadto należało wysłać pracę plastyczną pt. "SmartSzkoła" i to było zadanie dla uczniów. To wyzwanie podjęło troje uczniów klasy 6: Marta Stosik, Marta Giełdon i Karol Kubisz.

I tak wspólnymi siłami udało się: WYGRALIŚMY PRACOWNIĘ!!!

Autor: Marta Stosik
Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 30/09/2019Czytaj więcej ? 26 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 94 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
BIP

Projekty
Kalendarz
Listopad 2019
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Copyright © 2005