Strona Główna .:. Download .:. Linki .:. Albumy Google+ .:. e-dziennik .:. Dla uczniów .:. Dla rodziców .:. Dla nauczycieli 19/10/2017
Nawigacja
Strona Główna
Download
Linki
Kontakt
Albumy zdjęć
Albumy Google+
Szukaj

SZKOŁA
e-dziennik
Historia
Dokumenty
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli

PRZEDSZKOLE
Aktualności
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 21
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Karolina K
 STOP PRZEMOCY  

12 października rozstrzygnęliśmy konkurs „STOP PRZEMOCY”, zorganizowany przez panią pedagog Ewę Bobro i naszą bibliotekę. Zdaniem jury najciekawszą pracę wykonała Weronika Karwasz, II miejsce zajęła jej koleżanka z klasy Sandra Szutzman, a III Natalia Kosecka. Serdecznie gratulujemy.

Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 12/10/20170 Czytań - Drukuj
 Jabłko, czy cytryna? - 2017  

Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Osiecznej brali czynny udział w trakcie kontroli drogowej prowadzonej przez naszego dzielnicowego st.asp. D. Horaka. Nagradzali jabłkiem, wierszem i laurką tych kierowców, którzy poruszali się zgodnie z przepisami ruchu drogowego, posiadali wymagane dokumenty, zapięte pasy, natomiast co do których były "zastrzeżenia" zamiast mandatu, musieli zjeść ćwiartkę cytryny. W tym roku uczniowie tylko raz wręczyli cytrynę, pozostali otrzymali jabłka.

Dziękujemy st.asp. D. Horakowi za pomoc w zorganizowaniu akcji, w której prosimy kierowców o bezpieczną jazdę i zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych i rowerzystów w szare, jesienne dni.

Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 12/10/20170 Czytań - Drukuj
 Z WIZYTĄ W POLICJI  

9 października 2017r. dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Starogardzie Gdańskim. W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą policjantów. Dowiedziały się, kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje. Zobaczyli także "błękitny pokój" oraz poznały zasadę działania weneckiego lustra. Wysłuchały też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Miały okazję odbić na karteczkach swoje odciski palców a także zobaczyły policyjną strzelnicę. Następnie udały się do psów policyjnych aby wysłuchać pogadanki na temat zachowania ostrożności wobec zwierząt, potrzeby dbania o psy oraz właściwego zachowania się w przypadku ataku ze strony psa. Na zakończenie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło najwięcej emocji.

Dodane przez Magdalena Zieman dnia 11/10/2017Czytaj więcej ? 37 Czytań - Drukuj
 Wizyta Biskupa Ryszarda Kasyny w szkole  

„Idźcie i głoście Ewangelię”- takimi słowami przywitaliśmy naszego gościa Biskupa Diecezji Pelplińskiej Ks. Ryszarda Kasynę. Uczniowie przygotowali piękną inscenizację, która nawiązywała do Ewangelii. Nie zabrakło pieśni religijnych zaśpiewanych przez wszystkich zebranych, a także utalentowanych śpiewaków: Oskara z kl. VIa i pani Karoliny.

Po zakończeniu przedstawienia Ks. Biskup poproszony o naukę dla nas mówił o miłości do drugiego człowieka. Potem mieliśmy możliwość zadawania pytań.

Ks. Biskup ujął nas swoją swobodą, życzliwością. Wyczuwaliśmy sympatię i przyjaźń płynącą od Jego osoby.

9 października na długo pozostanie w naszej pamięci.

A. Derda, M. Graban, J. Janowska
Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 09/10/20170 Czytań - Drukuj
 WIZYTA W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W STAROGARDZIE GDAŃSKIM  

20 września 2017 roku zaraz po śniadaniu grupa starszaków wspólnie z koleżankami i kolegami z klasy I i II szkoły podstawowej pojechała do Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.

Pierwszym punktem naszej wyprawy było odwiedzenie dyżurnego, który kieruje wszelkimi działaniami ratowniczymi. Dowiedzieliśmy się, że nie wolno bez potrzeby dzwonić na numer 998. Potem mieliśmy okazję zobaczyć strażackie samochody bojowe oraz ich wyposażenie. Porządek, który tam panuje w każdym kątku jest godny naśladowania.

Zajęcia edukacyjne w tak zwanym „Ogniku” pokazały nam, jak groźne mogą być skutki pożarów i jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo.

Na koniec podziękowaliśmy strażakom, którzy przez cały czas pobytu w PSP opiekowali się naszą grupą.

Dodane przez Magdalena Zieman dnia 09/10/20170 Czytań - Drukuj
 Relacja z Festiwalu NNW  

Niepokorni Niezłomni Wyklęci- to IX festiwal filmowy, przy którym realizowany jest projekt Młodzi dla historii. Dwie uczennice- Zofia Apostołowicz i Agata Stosik wraz z panią Hanną Czaja - spędziły w Gdyni trzy dni (27-30 września) pełne warsztatów, zajęć edukacyjnych, konferencji, wycieczek, wywiadów, koncertów.

Film uczniów z klasy III gimnazjum „Wykleci przez los” zaszedł do finału. Przywraca on pamięć, dotyka czasów 1939-1989. „Główni bohaterowie Wanda, Michał i Rozalia razem z przyjaciółmi walczą o spełnienie marzenia, jakim jest wolna Polska”- tak brzmiał opis filmu zamieszczony w folderze festiwalu.

Dyrektor - Arkadiusz Gołębiewski, zaprosił również młodych Amerykanów. Mieliśmy więc okazję, by sprawdzić swoje umiejętności językowe.

Bliżej poznaliśmy przeszłość, w sposób kreatywny odkrywaliśmy historię. Reprezentowaliśmy naszą szkolę, ale przede wszystkim upamiętniliśmy Polaków, którzy z determinacją i odwagą walczyli o wolna Ojczyznę.

Agata Stosik
Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 05/10/2017Czytaj więcej ? 33 Czytań - Drukuj
Strona 1 z 62 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
BIP

Kalendarz
Wrzesień 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Copyright © 2005