Zarejestrowanch Uzytkowników: 21
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Karolina K
Łosieczański rumel
Rumel to powszechne zamieszanie i taki też był nasz występ na tegorocznej imprezie organizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Osiecznej pn. „ŁOOSIECZAŃSKI RUMEL”. Impreza była dwudniowa, nasz występ miał miejsce w niedzielę, 15 maja. Postanowiliśmy pokazać to, co potrafimy i lubimy robić najbardziej. Wśród występów uczniów nie zabrakło recytacji, popisów tanecznych i muzycznych. Wystąpili uczestnicy XXI Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej i Gwary Kociewskiej oraz osoby, które się do niego przygotowywały na etapie szkolnym. Zaczęliśmy energetycznie, od występu grupy cheerlderek. Gadki kociewskie przedstawili: Maciej Derda, Marta Stosik, Emil Glaza i Kuba Annollek. Wysłuchaliśmy recytacji bajek w wykonaniu Nadii I Marty Ebertowskich, Anety Kwaśniewskiej i Amelii Wróbel. Wystąpiły też mażoretki, które mają już za sobą występ z orkiestrą dętą ze Śliwic: Oliwia Kosecka i Weronika Łącka. Dziewczęta zagrały również na instrumentach. Mogliśmy też wysłuchać utworu SDM w wykonaniu Natalii Niesiołowskiej, Wiktorii Szatkowskiej i Moniki Landowskiej.
11 maja uczniowie z 11 szkół naszego powiatu wzięli udział w zorganizowanej po raz pierwszy grze terenowej „Starogard nasze miasto”. Całe przedsięwzięcie koordynowały panie bibliotekarki z Filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Stargardzie. Tam też miała zabawa swój początek. Polegała ona na odwiedzaniu starogardzkich bibliotek i wykonywaniu tam zadań związanych z Kociewiem. W Gimnazjum nr 1 uczestnicy zmagali się z zadaniami dotyczącymi turystyki, w PSP nr 4 trzeba było popisać się znajomością znanych Kociewiaków. Z kolei w PSP nr 2 czekały zadania związane z historią Kociewia. Gra kończyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tu grupy wykonywały zadania związane z gwarą kociewską i ponownie historią regionu. Naszą szkołę reprezentowały Julia Apostołowicz, Natalia Niesiołowska i Wiktoria Szatkowska. Dziewczyny bardzo lubią książki, dlatego wykonując zadania czuły się jak ryby w wodzie. Dla uczestników spotkania Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta przygotowali miłe niespodzianki. Gratulujemy pomysłu i wykonania oraz dziękujemy za zaproszenie.
XXI Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej i Gwary Kociewskiej
Jak recytować poezję? Podpowiada nam Anna Dymna „Gdy się recytuje wiersze, zdarza się, że forma zabija treść. Poeci swoje wiersze czytają prosto, konkretnie i poezja czytana w ten sposób brzmi najlepiej. Wisława Szymborska powiedziała mi, że trzeba czytać tak, jakby się głośno myślało. Wtedy słowo nie traci swej mocy i sensu. Ale są aktorzy, szczególnie aktorki, które same są czystą poezją. Czytają wiersze niezwykle pięknie, delikatnie”.
Dzień Ziemi to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie podstaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom jak kruchy jest ekosystem planety.
[...]
W naszej szkole także obchodzimy to święto. Tegoroczny Dzień Ziemi odbył się u nas 26 kwietnia. W jego przygotowaniu brała udział klasa IV b pod opieka pani Joanny Chabowskiej. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. „Dzień młodego ekologa” dla uczniów szkoły a kolejnego dnia dla wychowanków przedszkola w Osiecznej. Myśl przewodnia dotyczyła piękna Ziemi. Ziemia niegdyś czysta i zielona, nietknięta ręką ludzką, teraz jest coraz słabsza, coraz brudniejsza, a jej zieleń znika pod wytworami rozwijającej się cywilizacji.
21 kwietnia 2016 uczniowie klasy II gimnazjum uczestniczyli w 2 godzinnych warsztatach prowadzonych przez p. Patrycję Niemczyk-Wandowską – doradcę zawodowego przy UP w Starogardzie Gd. Tematyka spotkania dotyczyła orientacji zawodowej, trafności wyborów przyszłych zawodów oraz samooceny uczniów. Motywem przewodnim warsztatów był „Przepis na sukces – znajdź pracę którą lubisz, a do końca życia nie będziesz musiał pracować”. Gimnazjaliści obejrzeli kilka filmów, rozwiązywali test „Inwentarz zainteresowań”, za pomocą, którego prowadząca badała predyspozycje do wykonywania konkretnych zawodów....
21 marca w przedszkolu był dniem wyjątkowym. O godz. 10:00 rozpoczęło się „Wielkanocne spotkanie”. Wszystkich przybyłych gości powitała Pani dyrektor Irena Szczygelska. Po krótkiej części artystycznej, którą przygotowała grupa starszaków, rodzice i dzieci zasiedli do „Wielkanocnego Śniadania”. W tym miejscu dziękujemy rodzicom za przygotowanie wszystkich pyszności. Były różnorodne sałatki, jajka pod różnymi postaciami, biała kiełbasa, wędzona szynka, tradycyjny mazurek, babki, babeczki, baranki, pieczone i wykonane z masła oraz żurek z kiełbasą. Całości dopełniła wiosenno-świąteczna dekoracja.