Piknik Naukowy
Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 13/01/2008

10 stycznia 2008 roku odbyło się uroczyste podsumowanie programu „Za rękę z Einsteinem” w postaci „Pikniku Naukowego”. Uroczystość rozpoczęła się inscenizacją pt. „Żywot Pitagorasa”, opowiadającą o życiu i twórczości słynnego filozofa i matematyka. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem Katarzyny Cybulskiej i Hanny Czaja przez uczniów gimnazjum.


Rozszerzona zawartość newsa

10 stycznia 2008 roku odbyło się uroczyste podsumowanie programu „Za rękę z Einsteinem” w postaci „Pikniku Naukowego”. Uroczystość rozpoczęła się inscenizacją pt. „Żywot Pitagorasa”, opowiadającą o życiu i twórczości słynnego filozofa i matematyka.

Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem Katarzyny Cybulskiej i Hanny Czaja przez uczniów gimnazjum w składzie:

  • Pitagoras - Maciej Czarnowski
  • Wójt - Wojciech Andrearczyk
  • Dyrektor szkoły - Krzysztof Grzeca
  • Przedstawiciele SU - Anna Glaza i Leszek Landowski
  • Uczniowie Pitagorasa - Andrzej Andrearczyk, Dawid Bluma, Patrycja Chabowska, Mikołaj Ebertowski, Natalia Glaza, Alicja Gołąbek, Beata Łącka, Katarzyna Łącka, Mariusz Momot, Angelika Śpica, Andrzej Tomczyński, Barbara Zander
  • Redaktorzy i dziennikarze - Michał Aszyk, Michał Bobro, Dominik Czaja, Rafał Kelbratowski, Tomasz Kosecki, Adrian Szarmach
  • Naukowcy - Angelika Glaza, Sebastian Łukowicz, Paweł Ringwelski

    Następnym punktem programu tego spotkania było rozstrzygnięcie konkursu fotograficzno - plastycznego „Zjawisko fizyczne to dopiero zjawisko”. W konkursie wzięło udział 53 uczniów, w każdej z kategorii najlepsi otrzymali nagrody.

    W kategorii fotograficznej przyznano:

    oraz wyróżnienia dla: Dominika Czaja, Angeliki Glaza, Anny Glaza, Małgorzaty Łąckiej z Zespołu Szkół Publicznych w Osiecznej oraz Magdaleny Kinda i Martyny Superczyńskiej z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Czersku

    W kategorii plastycznej przyznano:

    oraz wyróżnienia dla: Dominika Czaja i Jolanty Łąckiej z Zespołu Szkół Publicznych w Osiecznej

    Na koniec zostały zaprezentowane przez uczestników kółka fizycznego doświadczenia, które wyglądały jak pokaz iluzjonistyczny a nie nudna fizyka. Te ostatnie wzbudziły wielki entuzjazm uczniów zarówno tych starszych jak i młodszych.