Niemożliwe? - Nie, możliwe!!!
Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 30/09/2019

Już w maju nasza szkoła podjęła starania o przyłączenie do szerokopasmowego internetu. W tym celu przystąpiliśmy do OSE (Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej).

OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Pod koniec wakacji został ogłoszony konkurs #OSEWyzwanie, w którym do wygrania było 800 mobilnych pracowni komputerowych. Ponieważ komputery w naszej pracowni wymagają już modernizacji, postanowiliśmy zawalczyć o nową pracownię.

Jako szkoła mieliśmy do spełnienia kilka warunków: przystąpienie do Programu mLegitymacja, zgłoszenie wydarzenia do CodeWeek oraz zgłoszenie nauczyciela do #OSEhero. Ponadto należało wysłać pracę plastyczną pt. "SmartSzkoła" i to było zadanie dla uczniów. To wyzwanie podjęło troje uczniów klasy 6: Marta Stosik, Marta Giełdon i Karol Kubisz.

I tak wspólnymi siłami udało się: WYGRALIŚMY PRACOWNIĘ!!!

Autor: Marta Stosik

Rozszerzona zawartość newsa
Autor: Marta Giełdon
Autor: Karol Kubisz