Zarejestrowanch Uzytkowników: 21
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Karolina K
Wyjątkowa wizyta
W ubiegły piątek do szkoły zawitał długo oczekiwany nasz uczeń. Wspólnie z rodzicami pojawił się Stasiu - chłopiec walczący z nowotworem. Został bardzo ciepło powitany przez całą społeczność. Nie było końca spotkań, rozmów i życzeń jak najszybszego powrotu do zdrowia, zwykłej, prostej, płynącej prosto z młodych serc życzliwości.
Wspólnie spędzone chwile tego bardzo ciepłego popołudnia jak na październik, wszystkim głęboko utkwiły w pamięci pokazując wielki hart ducha i siłę z jaką znoszą przeciwności losu Stasiu jak również jego cała rodzina. Nasi uczniowie w tych trudnych chwilach potrafili się solidaryzować z chorym kolegą, pomagając Jemu w tych trudnych chwilach.
Stasiu, jeszcze raz życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia i do naszej ukochanej szkoły.
W ten sposób świętujemy kolejne rocznice ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. KEN powołał do życia Sejm Rozbiorowy. Dzień Nauczyciela powołano na mocy ustawy "Karta praw i obowiązków nauczyciela" 27 kwietnia 1972 roku. Dziesięć lat później, w kolejnej ustawie ("Karta nauczyciela"), nazwa została zmieniona na Dzień Edukacji Narodowej. Datę 14 października uznano za święto wszystkich pracowników oświaty. Do dziś używa się zamiennie obu nazw - Dzień Nauczyciela i Dzień Edukacji Narodowej.
Dnia 15.10.2018 r. w Zespole Szkół Publicznych w Osiecznej odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Tegoroczna jesień zachwyca nas swoją słoneczną pogodą i różnorodnością barw. Choć rok szkolny na dobre się rozpoczął to uczniów wciąż rozpiera letnia energia. Pan Adam Suchomski postanowił wykorzystać sprzyjającą pogodę i energię uczniów z kl. IV na pieszą wędrówkę ścieżką przyrodniczą – dydaktyczną „ Jelenia Wyspa” w Gołąbku. Jest to teren rezerwatu przyrody Bagna nad Stążką w południowo-wschodniej części Tucholskiego Parku Krajobrazowego nad rzeką Stążką ok 8 km od Tucholi. Uczniowie mieli okazję zobaczyć następujące punkty.
1. Rzeka Stążka
2. Naturalne odnowienie lasu
3. Torfowisko
4. Ptasia remiza
5. Bagna nad Stążką
6. Paśniki dla zwierzyny leśnej
7. Las naturalny
8. Ochrona lasu przed owadami
9. Drzewa doborowe
10. Mrowiska Więcej zdjęć
Kolejnym punktem wyjazdu uczniów naszej podstawówki było odwiedzenie Rezerwatu Leśnego „Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego” w Wierzchlesie – najstarszy rezerwat przyrody w Polsce i drugim pod tym względem w Europie. W roku 2017 minęło 190 lat od chwili jego założenia. Położony na południowo-wschodnim krańcu Borów Tucholskich, nad Jeziorem Mukrzańskim, pierwotnie zajmował powierzchnię 85,73 ha. Grupę oprowadzał pan leśnik Dawid, który z niezwykłą pasją oddawał uroki rezerwatu. Dzieci miały okazję poznać ciekawostki związane z cisami (wiedzą, że są to drzewa piękne chociaż trujące, rozróżniają samca cisa od samicy cisa), zobaczyli 300-letnie sosny, graby, wiązy, dęby. Dowiedzieli się wielu innych ciekawostek związanych z tym pięknym i nadal bardzo tajemniczym miejscem. Na zakończenie zjedli pyszne kiełbaski przy ognisku i wpisali się do pamiątkowej księgi. Taka wyprawa naładowała im akumulatory do pracy w szkole.
W czwartek 11 października grupa starszaków odwiedziła BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ z okazji jej URODZIN. Pani Hania przygotowała piękne zajęcia o trudnym słowie NIEPODLEGŁOŚĆ. Przedszkolaki po wysłuchaniu wierszy o treści patriotycznej pod czujnym okiem pani Hani ułożyły granice Polski z kasztanów, morze, Wisłę, pobudowały zamki z klocków. Efekt końcowy był wspaniały.
Dziękujemy i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego i dużo czytelników.
„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie?”
Te najbardziej znane słowa z „Dziadów” cz. II Adama Mickiewicza rozbrzmiały na Młodego Widza z Białegostoku.
Mieliśmy okazję zobaczyć i podziwiać kunszt i mistrzostwo aktorów, którzy z niewielką pomocą rekwizytów, kostiumów, oszczędnej scenografii potrafili oczarować widzów swoją sugestywną grą i głosem, i przenieść ich w magiczny klimat pradawnego obrzędu…
9 października 2018 roku przeprowadzono kolejną w dziejach naszej szkoły ceremonię Pasowania Pierwszoklasistów. Po udanym "egzaminie", który wyrecytowali, wyśpiewali i wytańczyli Pierwszoklasiści pani dyrektor Irena Szczygelska przyjęła w Poczet Szkoły dziesięcioro uczniów. I tak pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły zostali:
Oskar Gornowicz
Ariel Kłodziński
Kacper Mania
Igor Maszka
Maja Mazurowska
Krzysztof Smeja
Julia Szmaglińska
Marta Talaśka
Dominik Tramowski
Patryk Zieliński
Mamy Pierwszoklasistów przygotowały piękną dekorację na holu szkoły oraz słodki poczęstunek w klasie. Oprócz Rodziców uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Stanisław Stosik -Wójt Gminy Osieczna, Dorota Ossowska - Przewodnicząca Komisji Oświaty, Anna Karwasz - Przewodnicząca Rady Rodziców, Urszula Stachera - Pielęgniarka szkolna no i Przedszkolaki oraz uczniowie z klas II-V wraz z Wychowawcami.