Strona Główna .:. Download .:. Linki .:. Albumy Google+ .:. e-dziennik .:. Dla uczniów .:. Dla rodziców .:. Dla nauczycieli 20/03/2018
Nawigacja
Strona Główna
Download
Linki
Kontakt
Albumy zdjęć
Albumy Google+
Szukaj

SZKOŁA
e-dziennik
Historia
Dokumenty
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli

PRZEDSZKOLE
Aktualności
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 21
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Karolina K
 DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU  

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem.

19 stycznia 2018 roku w każdej grupie wiekowej przedszkolaki przygotowały programy artystyczne. Dzieci młodsze przedstawiły inscenizację wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima natomiast dzieci starsze przygotowały wiersze, piosenki, tańce związane tematycznie z tymże świętem. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Na pamiątkę spotkania dziadkowie obdarowani zostali upominkami. Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.


Dodane przez Magdalena Zieman dnia 19/01/2018Czytaj więcej ? 88 Czytań - Drukuj
 MUZYK ETNICZNA  

18 stycznia 2018 roku grupa starszaków z naszego przedszkola miała okazję uczestniczyć w pokazie muzyki etnicznej, który miał miejsce w naszej szkole. W trakcie pokazu dzieci mogły zobaczyć oraz pograć na dość nietypowym sprzęcie muzycznym takim jak: „udu”, „kabaza”, „ksylofon”, „bęben gadający”. Dla wszystkich przedszkolaków było to niezapomniane przeżycie.

Dodane przez Magdalena Zieman dnia 19/01/2018Czytaj więcej ? 42 Czytań - Drukuj
 Ulepimy dziś bałwana!  

Zima znów zaskoczyła kierowców i drogowców. Jednak nie naszych uczniów, którzy bardzo czekali na ten biały puch, sprawiający tyle radości. Korzystając z okazji, zwłaszcza, że już synoptycy zapowiadają zmorę odwilży, ulepiliśmy dziś bałwana. Sami zobaczcie ile sprawił nam frajdy.


Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 17/01/20180 Czytań - Drukuj
 Sezon Kamishibai rozpoczęty  

Cyklicznie grupy przedszkolne spotykają się w bibliotece szkolnej, by posłuchać czytania. Tym razem wykorzystaliśmy najnowszy zakup -Kamishibai- papierowy teatr. Jest to stara japońska technika opowiadania i głośnego czytania, tzw. teatr obrazkowy. Dzieci wysłuchały bajki „Kotka Milusia” Eleny Molisani. Ilustracje były proste w formie, by poruszyć wyobraźnię. A historia opowiada się sama…

Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 11/01/2018Czytaj więcej ? 68 Czytań - Drukuj
 Świąteczny czas  

22 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Osiecznej odbyło się spotkanie wigilijne uczniów, czynnych i emerytowanych pracowników szkoły, księdza proboszcza Tadeusza Wandtki i wójta Stanisława Stosika oraz rodziców. Uczniowie klasy drugiej i piątej wystawili jasełka. Bożonarodzeniowy klimat tworzyła pięknie przygotowana scenografia i kostiumy, w których wykonaniu pomogli rodzice. Zaproszeni goście aktywnie włączyli się w śpiewanie kolęd. Niektóre z nich zagrały nasze utalentowane uczennice Aneta Kwaśniewska, Amelia Wróbel i Julia Stoltmann.

Dodane przez Katarzyna Cybulska dnia 03/01/2018Czytaj więcej ? 65 Czytań - Drukuj
 JASEŁKA W PRZEDSZKOLU  
„Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają
Z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają”.


21 grudnia 2017 roku w naszym przedszkolu były wystawiane „Jasełka”. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Przedszkolaki wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja, aniołowie, pastuszkowie, Królowie a także zwierzątka leśne. W każdej z grup po przedstawieniu przedszkolaki wraz z rodzicami udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców a także połamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

Dodane przez Magdalena Zieman dnia 29/12/2017Czytaj więcej ? 77 Czytań - Drukuj
Strona 3 z 69 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
BIP

Kalendarz
Marzec 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Copyright © 2005